Gresham's School (Dyson STEAM Building)

Norfolk

Gresham's School (Dyson)

3090
m2

powierzchnia
płyt

360
m3

objętość użytego
betonu

2

ilość
pięter

Budynek STEAM Dyson to nowe centrum doskonalenia do nauki Fizyki, Technologii, Inżynierii, Sztuki i Matematyki w Szkole Greshama w miejscowości Holt w Norfolk w Wielkiej Brytanii.

Nasze biuro odpowiadało za część projektu składającą się z rysunków złożeniowych i produkcyjnych prefabrykowanych żelbetowych płyt i schodów.

Konstrukcja nadziemna budynku składa się z konstrukcji stalowej oraz płyty prefabrykowanych wraz z nadbetonem na poziomie 1 oraz na dachu. Na obu poziomach użyto płyt kanałowych o wysokości 250mm oraz płyt pełnych sprężonych o wysokości 100mm. Nadbeton został użyty jedynie w miejscu występowania płyt sprężonych pełnych, aż do wysokości góry płyt kanałowych. Wszystkie płyty są widoczne od spodu.

Lokalizacja połączeń między płytami została ustalona przez architekta. Kombinacja tych czynników sprawiła, że koordynacja projektowa była trudniejsza niż zazwyczaj, ponieważ rozkład płyt był zdefiniowany od początku projektu, a płyty miały wiele otworów na instalacje MEP.

Nazwa projektu:
Gresham’s School (Dyson STEAM Building) ​
Lokalizacja:
Holt, Norfolk
Przeznaczenie:
Centrum doskonalenia przy szkole Gresham
Ilość pięter:
2
Powierzchnia scian brutto/netto:
N/A
Powierzchnia płyt na jeden poziom:
~1545 m2
Powierzchnia płyt na wszystkie poziomy:
3090 m2
Objętość użytego betonu:
360 m3

galeria

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?