Lime Street

Dublin

Lime Street

11 913
m2

powierzchnia ścian

3 815
m3

objętość użytego
betonu

7

ilość
pięter

Projekt Lime Street jest zlokalizowany w centrum Dublina, blisko rzeki Liffey. Całe przedsięwzięcie zakłada budowę dwóch bloków (Blok Wschodni oraz Blok Zachodni), w których znajdować się będzie 217 apartamentów mieszkalnych, pomieszczenia rekreacyjne na parterze oraz lokal handlowy w poziomie ulicy.

Nasze biuro odpowiedzialne było za przygotowanie modelu oraz rysunków złożeniowych i produkcyjnych dla prefabrykowanej części obu bloków. Pierwotnie obiekt był zaprojektowany w konstrukcji murowej w połączeniu z betonem wylewanym na budowie. Wykonawca ostatecznie zdecydował się na zastosowanie elementów prefabrykowanych jako główna konstrukcja budynków w związku z czym bloki musiały być dostosowane do tego typu rozwiązania. Stanowiło to spore wyzwanie dla całego zespołu projektowego zaangażowanego w to przedsięwzięcie i skutkowało ostatecznie zastosowaniem na dolnych poziomach konstrukcji mieszanej. Część ścian oraz płyty musiały zostać wykonane z betonu wylewanego na budowie, aby zapewnić oparcie dla ścian i słupów prefabrykowanych. Na wyższych piętrach ze względu na ograniczenia w powierzchni użytkowej mieszkań, ściany zewnętrzne zostały wykonane w lekkiej konstrukcji stalowej w połączniu z elementami prefabrykowanej tam, gdzie było to wymagane ze względów konstrukcyjnych.

Ściany prefabrykowane wykonano jako panele pełne o grubości 200mm oraz 150mm, natomiast płyta stropowa składa się z płyt pełnych sprężanych o grubości 100mm i 150mm nadbetonu.

Dzięki zastosowaniu technologii BIM byliśmy w stanie sprawnie rozwiązywać problemy projektowe poprzez uczestniczenie w spotkaniach koordynacyjnych i udostępnianie naszego modelu 3d pozostałym branżom. Ponadto, mogliśmy szybko dostarczyć dokładne listy materiałowe i zestawienia ilościowe.

Lime Street Precast Tekla Structures Model
Nazwa projektu:
Lime Street
Lokalizacja:
Dublin
Przeznaczenie:
Apartamenty
Ilość pięter:
7
Powierzchnia scian brutto/netto:
East Block: 5956/5260 m2
West Block: 5957/5266 m2
RAZEM: 11 913/10 526 m2
Powierzchnia płyt na jeden poziom:
East Block: 1184 m2
West Block: 1184 m2
Powierzchnia płyt na wszystkie poziomy:
East Block: 5920 m2
West Block: 5920 m2
RAZEM: 11 840 m2
Objętość użytego betonu:
East Block: 1855 m3
West Block: 1960 m3
RAZEM: 3 815 m3
Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?