O Firmie

Precast jest biurem projektowym działającym w zakresie projektów budowlanych. Naszą specjalizacją są żelbetowe konstrukcje prefabrykowane, chociaż w dorobku firmy znajdują się również konstrukcje stalowe. Wykonane przez nas prace można znaleźć w Polsce, na rynkach skandynawskich, Wielkiej Brytanii oraz Irlandii.

Podążając za najnowszymi trendami pracujemy w technologii BIM. Zajmujemy się między innymi przygotowaniem:

  • modeli obliczeniowych 3D oraz dokumentacji obliczeniowej przy użyciu takich programów jak AxisVM, Idea Statica czy Tedds
  • modeli konstrukcyjnych 3D oraz dokumentacji rysunkowej projektów przy użyciu programu Tekla Structures, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić niezbędną dokumentację w trakcie procesu wznoszenia budynku

Integracja w jednym biurze projektowym dwóch najważniejszych części projektu konstrukcji: obliczeń statycznych oraz modelu 3D wraz z dokumentacją rysunkową pozwala nam na rozwiązywanie problemów na wczesnym etapie projektu, co prowadzi do minimalizacji kosztów i czasu pracy w fabryce oraz na placu budowy.

Poza prowadzeniem projektu we własnym zakresie, zajmujemy się również koordynacją modelu oraz prowadzeniem spotkań z wszystkimi branżami zaangażowanymi w proces projektowy.

W naszych projektach staramy się zapewnić możliwie łatwą pracę dla osób przygotowujących elementy prefabrykowane w fabryce, jak również na budowie dzięki stosowaniu czytelnych rysunków, sprawdzonych rozwiązań oraz zestawień elementów i zbrojenia. Dostarczamy pliki Unitechnik pozwalające na odwzorowanie geometrii elementu na stole produkcyjnym.  Dbamy również o to, żeby wykonywane przez nas obliczenia opierały się na jasnych założeniach, a raport z nich był logiczną całością.

Po zamodelowaniu konstrukcji jesteśmy w stanie z dokładnością do dnia lub tygodnia przekazać inwestorowi dane nt. czasu, który wymagany jest, aby doprowadzić projekt do końca.

Precast do tej pory dwukrotnie zwyciężał w konkursie Tekla BIM Awards:

  1. W roku 2020 z projektem Lidl Ballymun – w kategorii głosowanie publiczności
  2. W roku 2021 z projektem Hampton Wood – w kategorii projekty komercyjne.
Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?