Verville

Dublin

Verville

7205
m2

powierzchnia ścian

1870
m3

objętość użytego
betonu

4

ilość
pięter

Verville jest projektem mieszkaniowym zlokalizowanym w Dublinie. Inwestor zdecydował się na budowę dwóch nowych bloków. Blok C z czterema klatkami schodowymi tworzącymi w sumie dostęp do 44 nowych mieszkań oraz blok A  składający się z 14 mieszkań. Obydwa bloki bazują na podobnej formie architektonicznej, z ostatnim piętrem pomniejszonym o taras. Każde mieszkanie posiada dostęp do balkonu lub tarasu w celu zwiększenia komfortu.

Konstrukcje obu bloków oparte są na płycie fundamentowej. Dodatkowo, Blok C wzmocniony jest palami. Elementy prefabrykowane w większości zostały utworzone jako ściany i płyty sprężone. W niektórych przypadkach wymagane były belki w celu uniknięcia problemów produkcyjnych i transportowych. Wszystkie powierzchnie tarasów były najbardziej skomplikowanymi obszarami podczas detalowania. Obniżenie poziomu płyt w celu utworzenia tarasu spowodowało kolizje z innymi instalacjami. W wewnętrznym narożniku bloku C aby uzyskać prawidłowe rozłożenie płyt wprowadzono belki stalowe. Różnica poziomów w tym obszarze zmusiła zespół projektowy do stworzenia bardzo dokładnych rozwiązań.

Nazwa projektu:
Verville
Lokalizacja:
Dublin
Przeznaczenie:
Apartamenty
Ilość pięter:
4
Powierzchnia scian brutto/netto:
Blok A: 1865/1440 m2
Blok C: 5340/4222 m2
Powierzchnia płyt na jeden poziom:
Blok A: 420 m2
Blok C: 11000 m2
Powierzchnia płyt na wszystkie poziomy:
Blok A: 1510 m2
Blok C: 4080 m2
Objętość użytego betonu:
Blok A: 490 m3
Blok C: 1380 m3
Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?